لوگو مبل بخر

09937733523

info@moblbekhar.ir

پارچه مبلی ضد آب و ضد لک چه ویژگی هایی دارد؟

پارچه مبلی ضد آب و ضد لک چه ویژگی هایی دارد؟

پارچه مبلی ضد آب و ضد لک چه ویژگی هایی دارد؟ بهترین انتخاب افرادی که به تازگی قصد خرید مبل دارند، این است که مبلی را خریداری کنند که پارچه آن ضد آب و ضد لک باشد، وقتی در فروشگاه های حضوری می روید می شنوید که می گویند بله صددرصد پارچه این مبل ضد آب است بدون آن که اثبات کنند و در خریدهای آنلاین قسمت ویژگی های مبل شاید بنویسند که پارچه آن ضدآب است اما باز هم تضمینی به توضیحات آن ها وجود ندارد، به همین منظور در این مقاله مبل بخر می خواهیم به شما کمک کنیم:

پارچه مبلی

در صنعت مبل سازی پارچه مبلی از پرکاربردترین پارچه ها محسوب می شود، چندین سال است که استفاده از مبل در هر فضایی از جمله منزل و محل کار بسیار رواج یافته است و طراحی های این پارچه نقش های مختلفی دارند که در میان این پارچه ها، پارچه مبلی ضد آب و ضد لک بسیار محبوبیت بالایی دارد.

در مورد تولید این پارچه های مبلی باید بگوییم مطابق سیستم های نساجی کلاسیک و نوین به تولید می رسند و در صنعت نساجی تکنولوژی فوق العاده قوی به کار گرفته شده است و در قرن پیش ماشین آلات صنعتی وارد صنعت نساجی شد و محصولات ظریف تر و بهتری تولید می شوند.

بعد از ورود تکنولوژی به صنعت نساجی محصولات باکیفیت تری تولید می شوند و از الیاف سنتی به الیاف نوین تبدیل شد و گسترش پیدا کرد که الیاف نانو یکی از این الیاف نانو می باشد، پارچه نانو دارای انواع مختلفی است و رایج ترین آن ها پارچه مبلی نانو می باشد که در ادامه به معرفی وبررسی ویژگی های آن می پردازیم:

پارچه مبلی ضد آب و ضد لک چه ویژگی هایی دارد؟
پارچه مبلی ضد آب و ضد لک چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی پارچه مبلی نانو ضد آب و ضد لک

امروزه پارچه مبلی نانو به صورت گسترده در صنایع مبل سازی گسترش یافته است و از فناوری نانو برای تهیه انواع پارچه به خصوص پارچه مبلی استفاده می کنند و به مقاومت این پارچه ها در هر شرایطی می افزاید، روش های گوناگونی برای نانو کردن الیاف و پارچه مبلی می باشد و به عنوان ساده ترین روش می توان به الیاف و پارچه های تولید شده با مواد نانو اشاره کرد که با توجه به جنس و خواص پارچه شکل پیدا می کند.

ایده این کار از طبیعت و گل نیلوفر آبی گرفتند و با مواد نانو در صنعت نساجی آغاز شد، در واقع یک ساختار سه بعدی خاص روی سطح پارچه مبلی و الیاف شکل می گیرد که محبوبیت شدیدی دارد چرا که تبدیل به یک پارچه ضد آب و ضد لک می شود و با ریختن آب و هر نوع لکی، هیچ کدام را جذب نمی کند و می توان به آسانی آب و لک را پاک کرد.

ضد آب بودن پارچه مبلی

همان طور که گفتیم این پارچه های مبلی ضد آب که با مواد نانو تولید می شوند، نفوذ آب به ساختار الیاف این پارچه ها به هیچ عنوان صورت نمی گیرد و در آخر در برابر آب محفوظ هستند.

پارچه مبلی ضد آب و ضد لک چه ویژگی هایی دارد؟
پارچه مبلی ضد آب و ضد لک چه ویژگی هایی دارد؟

ضد لک بودن پارچه مبلی

از آن جایی که جذب بسیار ضعیفی دارد و هیچ مایعی را به خود جذب نمی کند پس شستشوی بسیار سختی هم دارد، به همین دلیل است که در برابر لکه ها بسیار مقاومت می کند و ضد لک هستند چرا که در منافذ این پارچه مواد نانو به کار گرفته شده است و نفوذ گرد و غبار و انواع آلودگی ها به منافذ پارچه غیر ممکن است.

انواع ویژگی های کیفی پارچه مبلی ضد آب و ضد لک

ویژگی های کیفی این پارچه مبلی شامل موارد زیر می شود:

کیفیت عالی

کیفیت بسیار بالایی دارد و از الیاف مختلف تولید می شود و جنس پارچه نانو از مواد مختلف طبیعی است، از آن جایی که مواد نانو دارای مواد نامرئی، بدون بو و حساسیت می باشند، خواص و کیفیت الیاف تغییرناپذیر است.

مقاومت شستشو

پارچه مبلی نانو اصولا به شستشو نیازی ندارد ولی ممکن است با گذر زمان خودتان هم متوجه شوید که پارچه مبل را باید بشویید اما نگران نباشید با شستشوی این مبل ها خاصیت آن ها از بین نمی رود.

ثبات رنگی

مواد نانو روی پارچه های مبلی ضد آب و ضد لک، با افزایش منافذ الیاف این پارچه ها مقاومت بسیار بالایی در شرایط مختلف دارد و رنگ آن تغییری نمی کند و از بین نمی رود و از ثبات رنگی فرسایشی،ثبات رنگی نوری، ثبات رنگی شستشو و… برخوردارند.

پارچه مبلی ضد آب و ضد لک چه ویژگی هایی دارد؟
پارچه مبلی ضد آب و ضد لک چه ویژگی هایی دارد؟

ضد چروک

از دیگر ویژگی های کیفی پارچه مبلی نانو می توان به ضد چروک بودن این پارچه ها اشاره کرد و حالت این نوع پارچه به شکل اول خود برمی گردد.

سخن پایانی:

پس دقت کنید که هر پارچه مبلی ضد آب و ضد لکی باید دارای مواد نانو باشد و چنین ویژگی های داشته باشد و بهتر است در خرید خود حواس جمع باشید و اصل ترین محصول را تهیه و خریداری کنید.

29%
مبل راحتی 8 نفره مدل نئوکلاسیک تدی
55,000,000
38,900,000
تومان
38,900,000 تومان
تومان
11%
مبل هفت نفره هلکو مدل چستر گل
33,500,000
29,900,000
تومان
29,900,000 تومان
تومان
16%
مبل راحتی 5 نفره مدل نئوکلاسیک تدی
31,000,000
26,040,000
تومان
26,040,000 تومان
تومان
29%
مبل تختخواب شو 8 نفره پیمان مبل مدل ماهور
35,000,000
24,990,000
تومان
24,990,000 تومان
تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *