لوگو مبل بخر

09937733523

info@moblbekhar.ir

بهترین روش های شستشوی کوسن مبل در منزل

بهترین روش های شستشوی کوسن مبل در منزل

کوسن یا بالشتک های مبل تأثیرات بسیاری در زیبایی دکوراسیون داخلی دارند، نظافت و شستشوی کوسن های مبل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، در این مقاله مبل بخر بهترین روش های شستشوی کوسن مبل در منزل را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

از آن جایی که مبل ها یکی از پر استفاده ترین لوازم خانگی برای مهمان ها و افراد به شمار می روند، همواره در معرض آلودگی قرار دارند، توصیه می شود که به صورت مدام نظافت مبل و شستشوی کوسن ها را در نظر داشته باشید.

جارو کردن کوسن مبل

توصیه می شود پیش از شستن کوسن ها در منزل ابتدا آن ها را با جاروبرقی جارو کنید، گرد و خاک، سلول های مرده، موی حیوانات خانگی را با استفاده از جاروبرقی تمیز کرده و سپس اقدام به شستن کوسن ها کنید.

بهترین روش های شستشوی کوسن مبل در منزل
بهترین روش های شستشوی کوسن مبل در منزل

از جنس پارچه مبل مطمئن شوید.

برای اطلاع از مواد شوینده و ضد عفونی کننده ای که می توانید از آن ها برای شستشوی کوسن ها استفاده کنید ضروری است که با جنس کوسن ها آشنایی کافی داشته باشید، لازم است بدانید که پارچه کوسن های مبل تان به چه موادی حساسیت نشان می دهد تا از آن ها استفاده نکنید، نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اغلب کوسن ها با پارچه های پنبه، چرم، وینیل و متان تولید می شوند، برای شستشوی کوسن های چرمی می توانید از واکس های مخصوص استفاده کنید.

برچسب مبل ها را بخوانید.

اغلب کوسن های مبل ها دارای تگ ها و برچسب هایی هستند که دارای اطلاعات مربوط به شستشوی پارچه ها هستند، به صورت مثال حرف W به این معنی است که می توانید برای شستن آن کوسن از آب استفاده کنید، حرف S به این معنی است که کوسن باید با حلال های خشک و بدون دخالت آب تمیز شود و نماد WS به معنی این است که کوسن را هم می توانید با استفاده از محلول های خشک و هم آب تمیز کنید.

مواد شوینده را در بخش کوچیکی از کوسن تست کنید.

قبل از استفاده از مواد شوینده برای شستن کوسن توصیه می شود که بخش کوچیکی از کوسن را با مواد آزمایش کنید تا از حساسیت نداشتن آن به مواد مطمئن شوید.

در صورتی که ممکن است پارچه کوسن به این مواد حساس باشند توصیه می شود که بخش کوچکی از آن را با مقداری از مواد شوینده تست کنید.

بهترین روش های شستشوی کوسن مبل در منزل
بهترین روش های شستشوی کوسن مبل در منزل

پیش از شستن کوسن، آن را لکه زدایی کنید.

در صورتی که روی کوسن، لکه های روغن، رنگ و یا سایر موارد مشاهده کردید توصیه می شود که با استفاده از مواد طبیعی و شیمایی لکه بری کوسن را انجام دهید، در صورتی که لکه بری کوسن را انجام ندهید، امکان پخش شدن لکه ها و سرایت آن ها به سایر بخش های کوسن وجود دارد.

انواع کوسن و روش های شستشوی آن ها

کوسن های مبل ها دارای دو نوع کاور جدا شونده و کاور جدا نشدنی هستند، در این بخش به بررسی انواع روش های شستشوی کوسن ها می پردازیم.

شستن کوسن های دارای کاور جداشونده

برای شستشوی کوسن هایی که دارای کاور جدا شونده هستند لازم است که کاور را از کوسن جدا کرده و آن را در داخل لباسشویی یا با دست بشویید.

شستن کوسن مبل با لباسشویی

شستن کوسن مبل در ماشین لباسشویی یکی از روش های رایج برای شستشو عنوان می شود، برای این کار پیشنهاد می شود که در اولین قدم، کوسن ها را جاروبرقی بکشید، سپس لکه هایی را که روی کوسن وجود دارند را لکه زدایی کرده و سر انجام کوسن ها را داخل ماشین لباسشویی قرار دهید، برای این کار کاورهای کوسن را جدا کرده و آن ها را در ماشین لباسشویی قرار دهید.

بهترین روش های شستشوی کوسن مبل در منزل
بهترین روش های شستشوی کوسن مبل در منزل

نکات مهم شستشوی کوسن ها با ماشین لباسشویی

  1. از لباسشویی تنها برای شستن کاورهای کوسن استفاده کنید و به هیچ عنوان خود کوسن را با لباسشویی نشویید.
  2. به منظور جلوگیری از آسیب به کاور کوسن به هیچ عنوان از مواد شوینده قوی برای شستشوی کوسن ها استفاده نکنید.
  3. برای جلوگیری از آسیب به بافت پارچه کوسن برنامه شستشوی لباسشویی را در آرام ترین حالت قرار دهید.
  4. توصیه می شود برای جلوگیری از آب رفتن کاور کوسن برای خشک کردن کوسن ها از خشک کن استفاده نکنید.

شستشوی کوسن های مبل با شامپو فرش

برای شستن کوسن ها می توانید مقداری شامپو فرش را داخل یک تشت آب گرم ریخته و سپس لکه کوسن را با یک اسفنج آغشته به محلول شامپو فرش تمیز کنید، می توانید جهت عملکرد بهتر شامپو فرش مقداری مایع ظرفشویی را به این ترکیبات اضافه کنید، پس از شامپو کردن کوسن ها، مدتی را برای خشک کردن کوسن ها در نظر بگیرید.

نظافت کوسن مبل با بخارشوی

از دیگر روش ها برای نظافت کوسن می توان به استفاده از بخارشوی برای آن استفاده کرد، برای این کار توصیه می شود ابتدا نازل بخارشوی را به صورت مستقیم و از فاصله نزدیک روی کوسن بکشید تا جرم و آلودگی های کوسن پاک شوند.

نکتهٔ مهمی که باید در این رابطه به آن توجه کنید این است که این روش برای کوسن هایی که دارای پارچه ضخیم هستند مناسب است و به هیچ عنوان برای شستن کوسن های قدیمی با پارچه های نازک مناسب نیست.

بهترین روش های شستشوی کوسن مبل در منزل
بهترین روش های شستشوی کوسن مبل در منزل

شستشوی کوسن مبل با حلال ها و مواد شوینده خشک

برخی از افراد ترجیح می دهند که کوسن های مبلمان شان را با استفاده از محلول ها و مواد شیمیایی خشک و بدون استفاده از آب تمیز کنند، از آن جایی که این مواد بوی شدیدی دارند توصیه می شود که برای استفاده از آن ها حتماً پنجره‌ها را باز کرده و تهویه را فعال کنید.

از آن جایی که ممکن است تماس مستقیم این مواد با کوسن ها به پارچه آن ها آسیب وارد کند، توصیه می شود که برای جلوگیری از آسیب به پارچه کوسن از یک پارچه واسط بین کوسن و مواد شوینده استفاده کنید.

شستن کوسن مبل با مواد طبیعی

محلول ترکیب جوش شیرین و آبلیمو بهترین و قوی ترین لکه برهای طبیعی مطرح می شوند که می توانید از آن ها برای از بین بردن انواع لکه های کوسن های مبل استفاده کنید.

29%
مبل راحتی 8 نفره مدل نئوکلاسیک تدی
55,000,000
38,900,000
تومان
38,900,000 تومان
تومان
11%
مبل هفت نفره هلکو مدل چستر گل
33,500,000
29,900,000
تومان
29,900,000 تومان
تومان
16%
مبل راحتی 5 نفره مدل نئوکلاسیک تدی
31,000,000
26,040,000
تومان
26,040,000 تومان
تومان
12%
مبل راحتی 8 نفره پیمان مبل مدل ماهور
28,500,000
24,990,000
تومان
24,990,000 تومان
تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *