لوگو مبل بخر

09937733523

info@moblbekhar.ir

روش پاک کردن لکه چای و قهوه از روی مبل

8 روش پاک کردن لکه چای و قهوه از روی مبل

لکه دار شدن مبل و پاک کردن لکه های مبل یک از مهم ترین مشکلات رایج خانم های خانه دار است، پاک کردن انواع لکه های مبل از جمله لکه چای و قهوه نیاز به روش های منحصر به فردی دارد، در این مقاله مبل بخر 15 روش پاک کردن لکه چای و قهوه از روی مبل را بررسی خواهیم کرد.

8 روش پاک کردن لکه چای و قهوه از روی مبل

در صورتی که مبل تان با نوشیدنی هایی همچون چای یا قهوه لک شده است و نمیدانید که چگونه می توانید لکه را برطرف کنید در این مقاله همراه ما باشید.

8 روش پاک کردن لکه چای و قهوه از روی مبل
8 روش پاک کردن لکه چای و قهوه از روی مبل
  1. پاک کردن لکه قهوه از روی مبل با خمیر دندان

یکی از بهترین موادی که می توانید از آن برای پاک کردن لکه قهوه از روی مبل استفاده کنید، خمیر دندان است، خمیر دندان ها یکی از بهترین مواد تمیز کننده قهوه از روی مبل مطرح می شوند.

برای این کار کافی است مقداری از خمیر دندان سفید کننده را روی لکه قهوه ریخته و پس از چند دقیقه لکه را به کمک مسواک تمیز کنید تا لکه به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن از روی مبل پاک شود، در صورتی که لکه موجود روی مبل با خمیر دندان پاک نشد میتوانید لکه را با استفاده از سایر روش هایی که در ادامه توضیح خواهیم داد برطرف کنید.

  1. پاک کردن لکه قهوه از روی مبل با سرکه

سرکه از دیگر مواد تمیز کننده است که دارای خاصیت اسیدی بوده و از این جهت برای پاک کردن هر نوع لکه ای کاملا مناسب می باشد، برای پاک کردن لکه قهوه و چای نیز میتوانید از سرکه استفاده کنید، برای این کار کافی است که یک چهارم فنجان سرکه سفید را با 4 لیوان آب سرد و مقداری مایع شوینده ترکیب کرده و بر روی لکه اسپری کنید، پس از اسپری این محلول اجازه بدهید که 30 دقیقه مایع روی لکه باقی مانده و بعد از آن با یک پارچه سفید لکه را تمیز کنید.

  1. پاک کردن لکه قهوه از روی مبل با نمک

برای پاک کردن سر سخت ترین لکه های قهوه می توانید از نمک خوراکی استفاده کنید، برای این کار کافی است مقداری نمک را با سرکه ترکیب کرده، محل لک را با مقداری آب مرطوب کرده و محلول سرکه و نمک را روی لکه قهوه بریزید، مدتی صبر کنید تا محلول لکه را در خود حل کرده و تمیز کند.

روش پاک کردن لکه چای و قهوه از روی مبل
روش پاک کردن لکه چای و قهوه از روی مبل
  1. پاک کردن لکه قهوه از روی مبل با آب داغ

آب داغ از دیگر مواردی است که میتوانید به کمک آن لکه قهوه یا چای را از روی مبل تمیز کنید، قهوه با حل شدن در آب داغ واکنش نشان داده و به سادگی لکه برطرف می شود، برای این کار مقداری آب جوش را روی لکه قهوه بریزید و بلافاصله لکه را به کمک یک دستمال تمیز پاک کنید.

پیش از امتحان کردن این روش از حساس نبودن پارچه مبلی مطمئن شوید تا پارچه تان دچار آسیب، سوختگی و دفرمگی نشود.

  1. پاک کردن لکه قهوه از روی مبل با شوینده لباس

استفاده از شوینده لباس از دیگر روش های پاک کردن لکه قهوه از روی مبل مطرح می شود، برای این روش مقداری از شوینده لباس را با مقداری آب ترکیب کرده و محلول را با کمک یک اسفنج روی لکه بکشانید، سپس این قسمت را با یک پارچه سفید خشک کنید، در صورتی که مقداری از لکه همچنان باقی مانده بود و پاک نشده بود می توانید این مراحل را یک بار دیگر تکرار کرده و اجازه دهید که مبل به خوبی در هوای آزاد خشک شود.

  1. پاک کردن لکه قهوه مبل با آمونیاک

در صورتی که لکه قهوه با هیچ یک از روش های ذکر نشده پاک نشد، به این معنی است که قهوه در بافت پارچه مبل نفوذ کرده است و باید از مواد خاص تری برای پاک کردن لکه قهوه استفاده کنید، محلول آمونیاک یکی از بهترین پاک کننده های برای لکه قهوه از روی مبل عنوان می شود.

روش پاک کردن لکه چای و قهوه از روی مبل
روش پاک کردن لکه چای و قهوه از روی مبل

به این منظور می توانید مقداری از محلول آمونیاک را با آب سرد، مقداری لکه بر و کمی مایع ظرفشویی ترکیب کرده و از این محلول برای از بین بردن لکه قهوه روی مبل استفاده کنید، توصیه میشود پیش از استفاده کامل از این محصول مقدار کمی را در بخش کوچکی از مبل تان امتحان کرده و در صورت عدم آسیب مبل، لکه قهوه را با این ترکیب تمیز کرده و اجزه دهید که لکه به خوبی خشک شود.

  1. پاک کردن لکه قهوه از روی مبل با تخم مرغ

سفیده تخک مرغ از دیگر مواد طبیعی پاک کننده است که می توانید لکه قهوه را به کمک آن از بین ببرید، برای این کار سفیده تخم مرغ را زرده جدا کرده، سفیده را با مقداری آب ولرم ترکیب کنید و روی لکه بکشید.

برای جلوگیری از بوی تخم مرغ کافی است که محل لکه را با آب سرد خالی تمیز کنید.

  1. پاک کردن لکه قهوه روی مبل با سفید کننده صابونی

برای پاک کردن قوی ترین لکه های چای و قهوه می توانید از شویندهای صابونی استفاده کنید، پاک کننده های صابونی قابلیت تمیز کردن لکه های سرسخت را نیز دارد.

29%
مبل راحتی 8 نفره مدل نئوکلاسیک تدی
55,000,000
38,900,000
تومان
38,900,000 تومان
تومان
11%
مبل هفت نفره هلکو مدل چستر گل
33,500,000
29,900,000
تومان
29,900,000 تومان
تومان
16%
مبل راحتی 5 نفره مدل نئوکلاسیک تدی
31,000,000
26,040,000
تومان
26,040,000 تومان
تومان
12%
مبل راحتی 8 نفره پیمان مبل مدل ماهور
28,500,000
24,990,000
تومان
24,990,000 تومان
تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *